@ مقاربت و نزدیکی با همسر در ایام عادت

به‌زودی این سایت تعطیل و بیشتر محتویات آن به بخش کانون مهرورزی سایت درر منتقل خواهد شد.

رابطه جنسی در ایام عادت ماهانه زنان

در شئون مختلف زندگی، کمتر مسئله‌ای را پیدا می‌کنید که اسلام دربارۀ رعایت امور بهداشتی‌اش دستوراتی بسیار لطیف و ظریف بیان نکرده باشد. مسایل جنسی و روابط زناشویی نیز از این قانون استثنا نیست. اما عجبا که برخی افراد در اثر کم‌دقتی به اثرات زیان‌بارِ رعایت‌نکردنِ این امور، این دستورات زیبا را نشانۀ سخت‌گیری اسلام می‌پندارند! به برخی از آیات و روایاتی که اشاره به بهداشت جنسی دارد دقت بفرمایید:

اسلام هم‌خوابی و رابطۀ زناشویی در روزهای مریضیِ ماهانه(حیض/پریود) را ممنوع اعلام کرده است و در سورۀ بقره با استفاده از تعبیری لطیف می‌فرماید: «وَ یَسْئَلُونَکَ عَنِ الْمَحیضِ قُلْ هُوَ أَذىً فَاعْتَزِلُوا النِّساءَ فِی الْمَحیضِ وَ لا تَقْرَبُوهُنَّ حَتَّى یَطْهُرْنَ»، یعنی: و از تو درباره حیض می‌پرسند؛ بگو که آن، گونه‌اى رنج و اذیت است. پس در حیض از زنان کناره گیرید و با آنان آمیزش نکنید تا پاک شوند.

روابط نامشروع راه‌های ممنوع ارضای جنسیحال اگر از دید علمی و پزشکی کوتاه‌نگاهی به مسئلۀ حیض و قاعدگی و سیستم هورمونی دستگاه تناسلی زنانه داشته باشیم، لطافتِ آیۀ شریفه دوچندان می‌شود. اگر به مطالعۀ این بحث علاقه دارید، واژه‌های هیپوتالاموس و هیپوفیز و تخمدان را بگوگلید و مقالات مربوط به این موضوع را بخوانید که در اینجا گوشه‌ای از حکمت‌های نهفته در این دستور اسلامی را که متناسب با محتوای سایت اتاق‌خواب باشد، برای شما می‌نویسم:

در دوران قاعدگی، وضعیت التهابیِ درون مهبل و کاهش هورمون‌های جنسی، موجب انقباضِ عضلات آن ناحیه می‌شود و در نتیجه نزدیکی جنسی را دردناک و ناخوشایند خواهد کرد.

علاوه بر میکروب‌هایی در ایام عادت ماهانه در محیط داخلی مهبل زنان رشد و تکثیر می‌شود و زمینه‌ساز مبتلاشدن به عفونت می‌باشد. پس دخول در روزهای عادت ماهانه، مشکلاتی را هم برای زن و هم برای مرد در پی دارد و عجیب است که برخی مردان ممکن است در سایر ایام پاکی، هفته‌ای یک‌بار هم دوروبر همسر خویش نیایند، اما همان ایام که می‌رسد پروپاپیچ او شده و توقع رابطه جنسی دارند! غافل از اینکه با توجه به کاهش استروژن از خون زن در روزهای پریود، تمایل زن به نزدیکی نیز کاهش پیدا کرده و بعضاً از مقاربت تنفر دارد و این ناهماهنگیِ بین میل و خواستۀ مرد و زن، گاهی پیامدهای عاطفیِ زیان‌باری را برای دوطرف ایجاد می‌کند.

خود آلوده‌بودنِ دستگاهِ تناسلی زن معمولاً موجب شرمساری او از مقاربت می‌باشد و این کثیف و بدبو بودن از نظر روانی، تأثیرات ناخوشایندی را بر روی زن و مرد می‌گذارد.

دستگاه تناسلی زن در ایام حیض، مبتلا به احتقان عروقی است؛ لذا مقاربت می‌تواند موجب افزایش میزان خون‌ریزی او شود.

اسلام نه مانند یهود، راه افراط را پیش گرفته (که ایشان در این مدت کلاً از زنان فاصله می‌گرفتند) و نه روش مسیحیت را تأیید کرده (که ایشان در این ایام نیز با زنان خود رابطۀ جنسی داشتند)، بلکه راه اعتدال و میانه‌روی را پیش گرفته و فرموده: در روزهای عادت ماهانۀ زنان، فقط دخول در واژن آنها نداشته باشید، اما سایر استمتاعات و بهره‌وری‌های جنسی بر شما جایز است.

نزدیکی در روز اول پریود

نزدیکی در روز آخر پریود

به‌زودی

کفاره جماع در ایام حیض

نوشته‌های هم‌سو

پاسخ دهید