کاربران محترم و همکاران گرامی،

این تارنما محیطی کاملا شخصی و غیرانتفاعی می‌باشد و با هدف حلّ معضلات اجتماعی با نگرش به واقعیت‌های موجود و تلاش برای تغییر آن به حقیقت‌های بایسته و شایسته ایجاد شده است،

در این صفحه با شیوه‌نامه و سیاست‌های کلی سایت اتاق‌خواب آشنا می‌شوید. شما نیز می‌توانید با لحاظ این نکات، با ما همکاری داشته باشید.

روش ما در نگارش و مدیریت سایت

←←← گلچینی از بهترین‌ها

۱gozideh

زمان، یکی از برجسته‌ترین بخشش‌های الهی است، وقتِ ما ارزشمند است و نباید آن را حتی با مطالعه مطالب مفید؛ اما تکراری هدر بدهیم.

من بسیار لذت می‌برم از مراجعه به سایت‌هایی که مدیرانِ آن زحمت کشیده و لُبّ و مغز مطلب را به‌دور از هرگونه توضیحات اضافی در اختیار کاربر قرار داده‌اند.

یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد اتاق‌خواب (از بین سایر سایت‌های فعال در زمینه مسائل خانواده)، خلاصه‌نگاری است. ما در حدّ توان تلاش می‌کنیم، جوانب مختلف هر موضوع را بررسی و مهم‌ترین و ناب‌ترین‌ها را گلچین و در اختیار کاربران عزیز سایت قرار دهیم.

البته چنانچه بخشی از یک متن، مبهم بود یا درباره مطلبی به توضیح بیشتر نیاز داشتید، در دیدگاه‌ها اعلام کنید تا:

  • در صورت نیاز، با اضافه‌کردن توضیحات لازم، متن را به‌روزرسانی و ابهام‌زدایی کنیم؛
  • یا با معرفی کتاب و لینک، منابع معتبر بیشتری به شما معرفی کنیم.

←←← شفاف می‌نگریم و می‌نگاریم

رسانویسی

ما می‌خواهیم مشکلات خانوادگی و زناشویی و انحرافات جنسی، به‌دور از هرگونه لفافه‌پیچی حل شده یا به حداقل برسد؛ لذا (علی‌رغم رعایت عفت در گفتار) گاهی مجبوریم با عباراتی رسا و جدا از هرگونه سانسور مطالبی را بیان کنیم تا در نتیجه حیاء حمق، برداشت غلط ایجاد نکند.

←←← خسته نمی‌شوید

زیبانویسی

اتاق خواب در تکاپو است تا علاوه بر ویرایش و زیبانویسی متون، با استفاده از المان‌ها، تصاویر، رنگ‌بندی و قالب‌بندی‌های متفاوت، محیطی چشم‌نواز و متمایز را به شما گرامیان هدیه دهد.

لینک‌دهی‌های درون‌متنی نیز از دیگر ویژگی‌های «اتاق‌خواب» هست که هنگام خواندن یک متن، شما را به‌سمت دیگر مطالب هم‌سو با آن نوشتار، راهنمایی می‌کند.

←←← همه جوانب را در نظر می‌گیریم

جامعیت

یکی از تلاش‌های ما جامع‌نگری است.

باور ما بر این است که: چنانچه یک پزشک متخصص برای بیماران مختلفی که مبتلا به یک بیماری هستند، یک نسخه نمی‌پیچد؛ بلکه شرایط فردی و سنّی او را لحاظ کرده و نسخه‌ای متناسب با حال او می‌نویسد، در مشکلات خانوادگی و اجتماعی نیز نمی‌توان به همگان یک نکته را توصیه کرد.

پس اگر برای حلّ یک مشکل، با توصیه‌های گوناگون مواجه شدید، بدین معنا است که گزینش متناسب‌ترین مسیر از بین راه‌حل‌های ارائه‌شده، بر عهده شما است.

←←← اعتبار مطلب، مهم‌تر از جذب مخاطب

اتقان

ما به‌دنبال جذب کاربرانِ بیشتر نیستیم؛ لذا بنایمان بر این نیست که گفته هر روانشناس غرب‌زده که چندان تناسبی با مبانی اسلامی ندارد را ثبت کنیم و بدین وسیله ورودی‌های گوگل خود را افزایش دهیم!

متأسفانه بسیاری از روانشناسان صبر می‌کنند تا فرمول و نسخه تازه‌ای از غرب برسد تا آن را ترجمه کرده و به مشتریان و بیماران خود تجویز کنند؛ درحالی‌که دستورالعمل‌های غرب، علاوه بر اینکه به‌طور کامل صحیح نمی‌باشد، پاسخ‌گوی نیاز جامعه ما نیز نمی‌باشد.

لذا در این فضا با مطالب کپی‌پیستی، «از هر دری سخنی» مواجه نیستید، مطالب سایت از منابع معتبر دریافت شده و پس از آنالیزشدن در اختیار شما قرار می‌گیرند؛ ازاین‌رو «اتاق‌خواب» در عین اعتقاد به نوشته‌های خود، پذیرای نقدهای منصفانه شما نیز می‌باشد.

←←← سعی کرده‌ایم منصفانه بنویسیم

انصاف

تلاش ما برای رسیدن به راهکارهای حقیقی است؛ ازاین‌رو سعیمان بر این است که با کنکاش در واقعیت‌های موجود جامعه، برخی را منصفانه تخطئه و برخی را تعدیل کنیم تا بتوانیم بدون هرگونه جانب‌داری، حقایق را بیابیم و در دسترس عموم افراد جامعه عزیزمان قرار دهیم.

ما دانسته‌ها و یافته‌های خود را می‌نویسیم و در این مسیر «اعتراف به ندانسته‌هایمان» را ننگ نمی‌دانیم؛ اما کوشش خواهیم کرد که برای آنها نیز راه‌حل کارامد پیدا و عرضه کنیم.

←←← متن‌های ما نمی‌میرند

آپدیت

در راستای پرهیز از تکرار محتوا، متن‌های پست‌های ما همیشه رو به تکامل و آپدیت و به‌روزرسانی هستند؛ لذا در یک موضوع با پست‌های مشابه و سردرگم‌کننده مواجه نمی‌شوید.

به‌همین جهت خوشحال می‌شویم که در تکمیل پست‌ها به ما کمک کنید تا به‌روزتر باشند.

←←← با چه‌کنم‌ها رهایتان نمی‌کنیم

پاسخ گویی

هرگونه سؤال در مورد مطالب مطرح‌شده در سایت یا درباره موضوعاتی که به آن نپرداخته‌ایم را…

  • اگر وابسته به یکی از پست‌ها است، در دیدگاه‌های همان پست؛
  • وگرنه از طریق فرم تماس با ما مطرح کنید؛

تا توسط کارشناسان پاسخ داده شود یا سایت و کانال و مرکز مشاوره به شما معرفی شود.

خدمات آفلاین

استخاره‌ها در اوقات خاصی که در صفحه استخاره بیان شده، گرفته می‌شود و پاسخ استخاره ایمیل می‌شود.
اجرای عقد موقت و تمدید آن تحت شرایطی که در صفحه مخصوص به آن ذکر شده است.
برنامه‌هایی هم برای عقد دائم داریم که در صورت تثبیت در آینده یادآور می‌شیم.

دیدگاه ها بسته شده اند .